5. - 10. september Tartus

DRAAMA 2005 teated

Teisipäeval toimub teatriväitlus teatriharidusest

05.09.2005
DRAAMA 2005

DRAAMA festivali raames toimuva ümarlauavestluse eesmärk on rakendada festivaliga kaasaskäivat suurenenud teatrihuvi ka teatriga seotud probleemide lahkamiseks. Tänavusel ümarlaual käsitletakse teatrihariduse valdkonna probleeme.

Teatriväitluse projektijuht Andero Uusberg ütles, et on äärmiselt rahul, et ühe laua taha asuvad sellel teemal vestlema teiste hulgas kahe suurema teatrikooli juhid Ingo Normet ja Kalju Komissarov. “Nii on kuulajal võimalik teada ja aru saada kahe kooli vahelistest erinevustest, suhetest ja konkurentsist,” põhjendas ta.

Ümarlaual tõstatuvad kõige tõenäolisemalt järgmised olulised küsimused: 

1.   Teatriharidus üldhariduse õppekavades. Kuidas ja kui palju teatritemaatikat praegu alg-, põhi- ja keskkoolides käsitletakse? Millised on arenguplaanid ja millised olulisemad raskused?

2.   Teatrialase kõrghariduse süsteem. Kuidas sünnib riigitellimus? Kas hariduse pakkujaid peaks olema rohkem või vähem? Milline on Eesti teatrialane kõrghardus maailma kontekstis? Millised on teatriüliõpilaste võimalused välismaal õppimiseks? Kuidas peaks korraldama diplomilavastuste lavale toomist? Kuidas peaks olema korraldatud noorte näitlejate tööhõive pärast lõpetamist?

3.   Teatrialase kõrghariduse sisulised valikud. Kuidas toimib teatriharidus 3+2 süsteemis? Milline peaks olema teatriüliõpilaste üldakadeemiline ettevalmistus? Millest koosnevad teatriüliõpilaste õppekavad ja mida neis muutma peaks?

 

Ümarlaual  osalevad:

 -   Liina Jääts - Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli juhataja abi

 -   Kalju Komissarov - Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia Lavakunstide osakonna juhataja

 -   Jaan Kõrgesaar - Haridus- ja Teadusministeeriumi Teaduse ja Kõrghariduse osakonna juhataja

 -   Tõnu Lensment - Kultuuriministeeriumi teatrinõunik

 -   Ingo Normet - Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli juhataja

-   Indrek Saar - Teatrijuhtide Liidu esimees

 Osalejate nimekiri võib täieneda.

Ümarlauda juhib Postimehe kultuuriajakirjanik Andres Keil. Väitlusel räägitust ilmub artikkel Postimehes.

Ümarlaud on avalik ning sissepääs kõigile tasuta.