5. - 10. september Tartus

DRAAMA 2005 teated

Järgmine suur teatrisündmus on DRAAMA 2005

29.03.2005
Kaarel Oja

Nüüd kus varakevadine teatripidu peetud ja auhinnad eelmise hooaja parimatele üle antud, on aeg pöörata pilgud sügisesse, kui toimub Eesti teatri esindusfestival DRAAMA 2005. Festival kestab 5. – 10. septembrini põhirõhuga Tartus.

Selle aasta festivali programmi kuulub enam kui 200-st viimase kahe hooaja jooksul Eestis esietendunud lavastusest umbes 30 parimat ja huvitavamat. Neist 15 osalevad võistlusprogrammis, mida hindab rahvusvaheline žürii. ”Iga Eesti teater saab esitada võistluprogrammi ühe oma lavastuse,” selgitas DRAAMA 2005 peakorraldaja Margus Kasterpalu. Automaatselt kuuluvad võistlusprogrammi viimasel kahel aastal teatriliidu lavastajapreemia pälvinud lavastused: Theatrumi ”Hamlet” (lavastaja Lembit Peterson) ja tänavune võitja Eesti Draamateatri ”Julia” (lavastaja Tiit Ojasoo). Täielik võistlusprogramm selgub aprilli keskpaigaks.

Lisaks etendustele on festivali programmis ka traditsiooniline teatriväitlus, kus mõnda olulist teatriteemat lahkavad oma valdkonna tipptegijad ning Eestisse tuuakse piiritagant üks Euroopa tipplavastus. 2003. aastal oli selleks Eimuntas Nekroshiuse “Othello”, 2005. aasta külaline jääb esialgu veel ainult korraldajate teada. Samuti on kavas mitmed näitused ja kontsertid ning välja on kuulutatud teatriteemaliste tudengitööde konkurss. Täpne festivali kava selgub juuni kuu jooksul ning piletid lähevad müüki 1. juulil.Festivali kogueelarve on üle 2 miljoni krooni. Peamisteks rahastajateks on Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ning Tartu linn. Suursündmust korraldab SA Eesti Teatri Festival.