5. - 10. september Tartus

DRAAMA festivalil saab oma silmaga näha, kuidas sünnib näidend

  

Aag: 2. september kell 13:00

Koht: Tartu Ülikooli Raamatukogu

Hind: tasuta

  

Kaks aastat tagasi toimus festivalil DRAAMA 2003 esimest korda näidendite avalik kirjutamine. Kirjutajateks olid tookord Andrus Kivirähk, Mart Kivastik ja Mati Unt, teemaks oli “Godot’d oodates”. Näidendid kirjutati valmis nädal enne festivali algust, et lavastajad need festivaliks ka lavastatud jõuaks. Andrus Kivirähki teksti lavastas Andres Noormets, Mati Undi teksti Viljandi Kultuuriakadeemia tudengitega Kalju Komissarov ning Mart Kivastiku teksti vennad Tõnu ja Rein Oja koos Anne Veesaarega. Kõik kolm esietenduseid Tartus Raekoja platsil Teatritelgis. Üritus nimetati ka Eesti teatri aasta auhindade eriauhinna nominentide hulka teatrisündmuse loomise eest.

Käesoleval festivalil sündmus kordub. Kolm päeva enne festivali algust 2. septembril kell 13:00, kirjutavad Urmas Lennuk, Urmas Vadi ja Sven Kivisildnik Tartu Ülikooli Raamatukogus avalikult igaüks näidendi, mille teema öeldakse neile vahetult enne kirjutama asumist. Teksti sünd projetseeritakse seinale, et kõik vaatajad seda näeksid. Üritus on tasuta.

Kirjutatud näidendeist lavastuvad kaks, mille lavastajad ise välja valivad. Sellel aastal  on lavastajateks Tõnu Lensment ja Andres Roosileht. Näitlejateks on kümnest kooliteatri trupist pärit kakskümmend noort, kes on aasta jooksul välja valitud suurematelt kooliteatrite festivalidelt. Esietendused toimuvad laupäeval, 10. septembril kell 15:00 Treffneri hoovis.